» Rekuperace


Současným trendem dnešních stavebníků je postavit dům se špičkovými tepelnými vlastnostmi, aby v budoucnu ušetřili peníze za energie a tak investují do tepelné izolace nemalé částky. Výsledkem je, že dům nedýchá. Rychle se kazící vzduch a zápach vznikající při běžném provozu vede k častému větrání a tak vložené investice ztrácejí svůj smysl. Řešení je pořídit si větrání s rekuperací (zpětným ziskem tepla). Argumentů proč si pořídit toto zařízení je hned několik. Tím hlavním je, že šetříte svoje peníze a nevyhazujete je při klasickém větrání oknem ven. Odstraníte vzdušnou vlhkost, která vzniká z pobytu osob při dýchání, mytí, vaření a zabráníte vzniku plísní. V létě se ochráníte před alergeny z pylů a ve vašem domě bude kvalitnější vzduch než venku. Pokud s centrálním větráním počítáte již při prvopočátku stavby, můžeme z problému udělat přednost. Pro ty z vás, kteří už máte postaveno, existuje řešení v podobě decentrálních jednotek umístěných v jednotlivých místnostech.


Centrální ventilační jednotka s rekuperací tepla LWZ 161, 270

obrázek
Přehled vlastností:

 • » vysoké zpětné získání tepla až 90%
 • » stejnosměrné ventilátory a tím nízký příkon
 • » nízká hlučnost
 • » konstantní průtok vzduchu


typ příkon
[W]
objem průtok. vzduchu
[m 3 /h] při 160 Pa
přípojky
vzduchu
rozměry v/š/h [mm] hmotnost
[kg]
LWZ 161 16-120 225 150 mm 600/675/460 31
LWZ 270 20-205 350 160mm 600/675/460 35Kompaktní přístroj pro výměnu vzduchu v bytech a rodinných domech; zpětné získávání tepla pomocí křížového protiproudého výměníku ze vzduchu odčerpávaného z místností; snadno vyměnitelný filtr (pylová kategorie G3); přípojky vzduchu s břitovým těsněním na horní straně přístroje; objemový tok vzduchu volitelný ve 3 stupních; instalace na podlahu nebo nástěnné konzole; kryt z pozinkovaného ocelového plechu opatřeného plastovým práškem.Schema rekuperatoru

 
Ventilační jednotka a rekuperací tepla DL 13 eurovent
obrázek
Přehled vlastností:

 • » rekuperace tepla až 90%
 • » není zapotřebí dodatečné dohřívání přiváděného
    venkovního vzduchu
 • » provozní spínač ZAP / VYP
 • » 4-stupňový spínač pro objemový průchod vzduchu,
    20/40/60 m3hod a "volné letní chlazení"
 • » indikace pro výměnu filtru
 • » indikace pro kondenzát
 • » potřebné topení 0,8 kW
 • » sériově s integrovaným regulátorem teploty místnosti


typ přípojky
vzduchu
rozměry v/š/h [mm] hmotnost
[kg]
potřeba
tepla [W]
DL 13 150 mm 546/870/217 26,5 800


Decentralizovaná ventilační jednotka je ideální řešení pro ty, co chtějí šetřit energii na vytápění. Vysoce efektivní křížový protiproudý výměník zajišťuje optimální využití energie. Teplo z odpadního vzduchu se předá až z 90 % přiváděnému čerstvému vzduchu. To šetří náklady na vytápění. Prach a květinové pyly jsou spolehlivě filtrovány a alergici si tak mohou oddechnout. Také se zmenšilo obtěžování hlukem zvenku, protože díky automatické ventilaci mohou zůstat okna zavřená. Přístroj je použitelný k větrání i v kombinaci s jinými vytápěcími systémy. Pro místnosti s krátkodobou potřebou tepla je možno použít ventilační-vytápěcí přístroj s potřebným topením 0,8 kW i pro samostatné vytápění. Stabilní rámová konstrukce se skříní z ocelového plechu s práškovým nástřikem krémově bílé barvy RAL 9001. Mřížka výstupu vzduchu bronzově hnědá. Vedení přiváděného a odpadního vzduchu stěnou. Ovládací prvky pohodlně přístupné zepředu. Sériově s nástěnnou konzolí pro montáž nad podlahou na nosné stěně.

Aktualizace | Xhtml 1.0 Strict & CSS